Про місто

Бурхлива і надзвичайно цікава історія унікального українського міста Острога налічує більше дев’яти століть. Древній Острог вперше згадується у літописах близько 1100 році. За цей довгий проміжок часу місто пережило як роки розквіту та піднесення так і час забуття.

Історія Острога настільки ж яскрава, як і саме місто, насичена цікавими подіями та знаменитими постатями.

Завдяки діяльності славетного роду князів Острозьких, наше місто продовж кількох століть  вважалося  культурним, економічним і політичним центром. У 1576 р. Василь-Костянтин Острозький заснував тут академію, що стала першим вищим навчальним закладом в Східній Європі. Саме за часів існування академії, Острог стає  науковим осередком, у якому працювали та навчались багато відомих людей: Г. та М. Смотрицькі, І. Федоров, К. Лукаріс, І. Вишенський, П. Конашевич-Сагайдачний, брати Наливайки та ін. Тут видано першу Біблію церковнослов’янською мовою, тут Іван Федоров видав половину свого доробку – 6 з 12 книг, тут почали полеміку захисники православ’я.

Острог завжди був мультикультурним містом, у якому толерантно співіснували мусульмани, православні, католики та євреї. Така різнобарвність наповнила наше місто неповторною колоритністю та самобутністю. Насичене минуле нашого краю залишило по собі велику кількість історичних пам’яток, котрі перетворили Острог у місто музеїв.

Острог по праву вважається серцем Волині, адже це місто князівської слави, видатних вчених, релігійної толерантності та унікальних мистецьких надбань. Острог відкрив для вас своє серце, тепер і ви відкрийте його для себе.