Спостереження за птахами

Бьордвочінг для професіоналів та любителів

Бьордвочінг (від англ. bird + watch) (англ. birdwatching, синонім — birding) – це хобі, яке поєднує активний відпочинок та любительську орнітологію – спостереження та вивчення птахів.

Найпопулярнішим видом птахів для спостереження поблизу Острога є Лебеді-шипуни, а найпопулярнішим місцем – Ставок-охолоджувач Хмельницької АЕС. Водойма створена у 1986 році на річці гнилий ріг. Під час створення водосховища було затоплено село Дорогоща. Навіть в найсуворішу зиму температура води не падає нижче 13͒ С. Щозими на водоймі можна спостерігати неймовірне видовище – зимівлю кількох сотень лебедів.

Загалом водойма, болота і заплави є домом для кількох десятків видів птахів.

Як не дивно, птахів можна спостерігати і у місті, особливо якщо мова йде про Острог. Місцева любителька орнітології Станіслава Ро спостерігала кілька видів птахів на Замковій горі, міських парках, проте найбільше птахів є на лузі річки Вілії.

Найбільше ж видів пернатих можна побачити поруч ставу села Новомалин, в околишніх борах та заплавах річки Збитинка. Недарма тут заснували Дермансько-0строзький Національний природний парк, який розташований у найвужчій, східній, частині Малого полісся – Острозькій долині. Парк охоплює територію заплави річки Збитинка, що протікає між мальовничими пагорбами Мізоцького кряжу та Кременецькими горами. Флора парку налічує 861 вид рослин, мікобіота – 64 види, а фауна – 485 видів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *